Mrva & Stanko | 2021 | Slovensko

3 Burgundy

Prečo práve toto víno?

Vínárstvo Mrva & Stanko je nám srdcu najbližšie. Práve nedostatočne ocenená kvalita takýchto vín nás podnietila založiť VINEWAY a umožniť svetu ochutnať vína bez akýchkoľvek zábran.

Víno 3 Burgundy sú súzvukom kvalitného hrozna z oblasti Čachtice a majstrovstvom vinára, ktorý vybalansoval tri burgundské odrody s tromi rôznymi spôsobmi zretia - v dubovom sude, v betónovom Galileu, a v nerezovom tanku. Rulandské biele tvorí 50%, Chardonnay 35% a Rulandské šedé zvyšných 15%. O tomto víne sa dá hovoriť len v superlatívoch, tak isto ako ho hodnotila aj porota na súťažiach Oenoforum 2023 kde vyhral kategóriu Šampión cuvée, Vinalies Internationales Paris 2023, kde vyhralo zlatú medailu, a Vínne trhy Pezinok 2023 kde sa stal šampiónom kategórie II. a získal zlatú medailu. Zároveň sa víno zaradilo medzi 100 najlepších vín Slovenska, rebríčka hodnoteného Národným Salónom Vín. Posúďte sami.

Vinárstvo Mrva & Stanko
Odroda Rulandské biele (50%), Chardonnay (35%), Rulandské šedé (15%)
Región Čachtice
Cukor Suché
Alkohol 13.5%
Ročník 2021

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Vo vôni dominuje chlebová kôrka s dochuťou sušeného ananásu.

Chuť

Chuť je lahodne plná, krémová a korenisté, veľmi harmonické, s typickým odrodovým prejavom tak jedinečným pre burgundské odrody.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

wine_cellar_mrvastanko_1.jpg

Vinárstvo Mrva & Stanko bolo založené dvoma priateľmi - vinárom Vladimírom Mrvom a Petrom Stankom v roku 1997. Mrva&Stanko je považovaná za jedno z najúspešnejších vínárstiev na Slovensku, a ich vína získali stovky medailí a ďalších ocenení nielen na domácich, ale aj na najprestížnejších medzinárodných súťažiach po celom svete.

Vášnivý prístup k vínu, sofistikované technologické postupy spracovania hrozna a výroby vína znamenajú, že vína tejto značky patria každoročne k tomu najlepšiemu, čo Slovensko môže ponúknuť milovníkom dobrého vína. Vína sú charakteristické atraktívnou čistou arómou, výrazným odrodovým charakterom a lahodnou, sviežou chuťou.

Nie je prekvapením, že vína Mrva & Stanko ochutnali britské, švédske a španielske kráľovské páry, prezident USA George Bush alebo generálny tajomník OSN Kofi Anan. Ani vy by ste ich nemali zmeškať.