Agri Roncao | 2022 | Portugalsko

Alvarinho

Prečo práve toto víno?

Alvarinho, vzácna portugalská odroda hrozna, ktorá sa primárne pestuje v oblasti Vinho Verde, produkuje vynikajúce biele vína. Je známa svojou aromatickou intenzitou a sviežou kyslosťou. Vína Alvarinho sa vyznačujú chuťami citrusov, broskýň a niekedy jemným minerálnym podtónom. Sú oslavované pre ich svieži, osviežujúci charakter a sú populárne pri kombinácii s morskými plodmi.

Toto Alvarinho z vinárstva Quinta de Linhares (Agri Roncao) je vynikajúcim zastúpením odrody hrozna, ktoré predvádza jeho živú kyslosť, citrusovú sviežosť a jedinečný terroir regiónu. Pôvabný prejav portugalského vinohradníctva.

Vinárstvo Agri Roncao
Odroda Alvarinho
Región Vinho Verde
Cukor Suché
Alkohol 12.5%
Ročník 2022

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Toto víno odráža všetku eleganciu a charakter odrody Alvarinho. Prezentuje sa svetlou a citrusovou farbou. Vôňa je intenzívna s kvetinovými a ovocnými tónmi.

Chuť

V chuti je svieže, elegantné a perzistentné, predvádza živú kyslosť a dobre skombinované ovocné tóny. Vnímať štavnatú horko-kyslú limetku, prezretú hrušku, či citrónovú kôru.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

Vinárstvo ukryté v regióne Sousa oblasti Vinho Verde, vinárstvo Quinta de Linhares, ktoré v roku 1999 získala rodina Ribeiro, je 17-hektárové vinárstvo v São Mamede de Recezinhos, Penafiel. Hoci je primárne zasvätené bielym odrodám hrozna ako Avesso, Loureiro, Alvarinho a Azal, cení si aj červené – Espadeiro, Vinhão a Padeiro.

Vinice sa nachádzajú vo výške 250 až 300 metrov nad morom a vychutnávajú si juhozápadnú expozíciu k slnku, hrozno prosperuje na franco-piesočnatej pôde, bohatej na fosfor a draslík, ale chudobnej na vápnik a horčík. Táto unikátna pôda dodáva vínam charakteristicky nízke pH (okolo 3 / 3.2 pH) a pútavú mineralitu, vďaka svojmu granitovému pôvodu.

Quinta de Linhares je nadčasové vínarstvo, kde sa príroda a tradícia spájajú, a pozýva vás vychutnať si najlepšie prejavy Vinho Verde v každom pohári.