Kněží Hora | 2017 | Česko

André Reserve

Prečo práve toto víno?

V snahe priniesť jedinečné a výnimočné vína do našich degustačných edícií vám predstavujeme Andre Reserve 2017 z Česka, vzácny klenot vo svete vinohradníctva. Toto víno je skvelým príkladom odrody Andre, menej známeho, ale mimoriadne podmanivého hrozna, ktoré ponúka jedinečný zážitok, ktorý na trhu bežne nenájdete. Jeho plné telo, extraktívny charakter, zdokonalený 36-mesačným zrením v sude, je dôkazom jeho vynikajúceho remeselného spracovania. Andre Reserve 2017, ocenený zlatou medailou na Salóne vín 2022 a striebornou medailou na Bachuss Madrid 2022, vyniká svojim jedinečným profilom a špičkovou kvalitou. Jeho zaradenie do nášho degustačného boxu je prikývnutím dobrodružného nadšenca vína, túžiaceho objavovať menej vyšliapané cestičky vinárskeho sveta.

Vinárstvo Kněží Hora
Odroda André
Región Velkopavlovická oblasť
Cukor Suché
Alkohol 13.0%
Ročník 2017

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Nádherný výbuch tmavých lesných plodov. Výrazná, ale rafinovaná dubová prítomnosť s príchuťou zrelých čerešní a granátového jablka, doplnená o krémové nuansy a teplý záver.

Chuť

Bohatá chuť, kde sa zrelé višne prelínajú s eleganciou jemných tanínov a sladkých tanínov. Komplexný nos, stredné telo a vysoká kyslosť, ktoré predpovedajú veľmi dobrý potenciál starnutia.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

V moravskom regióne, kde kedysi vládli staré moria, sa nachádza vinárstvo obohatené o svoju históriu a jedinečný terroir. Vápnitá, piesočnatá pôda, bohatá na fosílie lastúr, je základom pre osobité vinohradníctvo.

Tento terén, súčasť terroiru Bzenec, sa vyznačuje ľahkou, piesočnatou pôdou a suchým podnebím, čo prispieva k jedinečnej kvalite a chuti ich vín.

Vinice na Kněží Hore s bohatou históriou boli kedysi viac ako storočie, počnúc 17. storočím, opatrované jezuitmi. Vinárstvo založené v roku 2012 sa zameriava na prívlastkové prémiové vína z vinohradov Moravského Slovácka. V Bzenci a Strážnici pestujú na 18 hektároch odrody ako Rizling, Hibernal, Johanniter, Kerner, Rulandské, Sylvánske zelené, Modrý Silvaner a Muškát žltý.

Filozofia vinárstva sa sústreďuje na víno ako symbol radosti a spoločenského spojenia, nielen na nápoj. Obhajujú vychutnávanie rôznych chutí a vôní vína, oceňujú jeho úlohu pri spoločenských stretnutiach a rozjímaní, stelesňujú múdrosť, mladosť a šťastie.