Villa Yustina | 2020 | Bulharsko

Chardonnay Monogram

Prečo práve toto víno?

Dobrodružstvo bielych vín naprieč Európou končíme s ozajstným pokladom. Chardonnay z edície Monogram od Bulharského vinárstva Villa Yustina patrí k tomu najlepšiemu čo sme doposiaľ ochutnali. Výber z ručne zberaných hrozien, macerácia pri nízkych teplotách zakončená zrením vo Francúzskych dubových sudoch po dobu šiestich mesiacov. Jeho bohatá krémová chuť vás očarí hneď s prvým dúškom. Odporúčame skombinovať s významnou udalosťou aby utkvelo v pamäti ešte viac.

Vinárstvo Villa Yustina
Odroda Chardonnay
Región Trácka nížina
Cukor Suché
Alkohol 14.0%
Ročník 2020

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Víno má intenzívnu zlatú farbu, elegantnú a komplexnú vôňu s nádychom masla, orechov a sladkej vanilky pripomínajúcej dezert créme bruleé.

Chuť

Plné víno s príjemnou sviežosťou. V chuti dominujú orechové tóny, maslo, broskyňa a elegantne zapracovaný vplyv francúzskeho dubu.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

Villa Yustina, založená v roku 2006, sa vydala na pozoruhodnú vinársku cestu a len o rok neskôr vytvorila svoj prvý „monogram“. Do roku 2008 tento bulharský klenot vysadil prvých 20 hektárov svojich viníc, ktoré sa do roku 2014 zdvojnásobili, čo symbolizuje rast a ambície vinárstva.

Vo svojom jadre sa Villa Yustina venuje výrobe vynikajúcich tichých a šumivých vín z vlastného hrozna, na ktoré využíva najnovšie technológie. Tento inovatívny duch získal Villa Yustina množstvo medzinárodných ocenení, čím sa stala impozantným hráčom na globálnom trhu s vínom.

Vinohrady, ktoré sa nachádzajú len 4 km od vinárstva, prekvitajú na južnom svahu s nadmorskou výškou 300 metrov. Tieto vápenaté pôdy sú domovom rôznych druhov hrozna, vrátane Sauvignon Blanc, Chardonnay a Pinot Noir. Vinársky park sa stal kultúrnym centrom, kde sa konajú podujatia ako svadby a koncerty, najmä počas živých jarných a letných mesiacov.

Villa Yustina slúži aj ako vstupná brána do bohatej histórie regiónu. Neďaleká Perushtitsa ponúka historické miesta, ako je Červený kostol zo 6. storočia a kostol-múzeum „St. Archanjel Michael." Pohorie Rodopy zdobia náučné chodníky a starobylé pevnosti, ktoré pozývajú návštevníkov preskúmať minulosť tejto oblasti.

Villa Yustina nie je len vinárstvo; je to zmes kultúry, histórie a inovatívneho vinárstva. Každá fľaša z Villa Yustina je poctou bohatému bulharskému vinárskemu dedičstvu a ponúka jedinečný príbeh a chuť dokonalosti.