La Certa | 2016 | Rumunsko

Feteasca Neagra

Prečo práve toto víno?

Feteasca Neagră je odroda červeného hrozna pôvodom z Moldavska a Rumunska, hoci dnes je viac rozšírená a vysadená v Rumunsku. Prejavuje korenisté a dymové tóny, ovocný charakter a vyváženú štruktúru tanínov. Feteasca Neagră patrí ku klenotu rumunského vinohradníctva a každoročne tvorí jedny z najlepších červených rumunských vín, ktoré reprezentujú terroir a zaslúžia si byť objavené na svetovej scéne.

Vinárstvo La Certa
Odroda Feteasca Neagra
Región Dealu Mare
Cukor Suché
Alkohol 14.5%
Ročník 2016

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Má intenzívnu vôňu so sladkými, dlhotrvajúcimi tónmi. Krásna aróma plná sliviek a čiernych bobúľ.

Chuť

Chuť je vynikajúco vyvážená s náznakmi kyslosti čerešne a robustnej čokoládovej plnosti. Tie sú doplnené jemnou vanilkou.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

Vinárstvo LaCerta, situované v Dealu Mare a na rovnakej zemepisnej šírke ako Bordeaux, je pravým svedectvom vzostupu rumunskej vínnej kultúry. Walter Friedl postavil jedno z najmodernejších vinárstiev vo východnej Európe - prísne kontroly kvality, ktoré sa prejavujú dôsledným výberom hrozna počas zberu a neskôr pri vstupe do výroby, prispievajú k výnimočnej kvalite konečného produktu.

Vinárstvo sa nachádza na juhu Rumunských Karpát, na rovnakej 45. rovnobežke ako slávny Piemont alebo Bordeaux. Je to miesto s vlhlkou jarou a dlhými, suchými, a slnečnými jeseniami. Je to miesto, kde úrodné a čisté pôdy sú rozpoznané podľa malých jašteríc, ktoré sa tu rýchlo pohybujú. Ak sa zastavíte v Dealu Mare, aby ste obdivovali dychberúcu krásu viníc a voňali vzduch, môžete na niekoľko sekúnd naraziť na tento prírodný skvost.