Allram | 2022 | Rakúsko

Grüner Veltliner

Prečo práve toto víno?

Rakúsky Veltlín od rodinného vinárstva Allram odkryje kúzlo odrody Grüner Veltliner, vína, ktoré ponúka neuveriteľný pôžitok z pitia so svojimi sviežimi, jemnými tónmi. Toto víno vyrobené z ručne zbieraného hrozna a pestované prirodzenou kvasnicovou fermentáciou je dôkazom bohatých sprašových pôd vo vinohrade Mittelhasel z doby ľadovej. Tieto pôdy obklopené chladným a suchým podnebím sa môžu pochváliť jedinečným zadržiavaním vlhkosti, čo prispieva k výnimočnej kvalite, ktorá historicky urobila z viníc Hasel symbol prestíže a úspechu.

Vinárstvo Allram
Odroda Grüner Veltliner
Región Kamptal DAC
Cukor Suché
Alkohol 12.5%
Ročník 2022

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Farba je sýto žlto-zelená. Vo vôni je cítiť aróma vynikajúceho korenistého ovocia, citrusové tóny, s hruškovým záverom.

Chuť

Chuť má dobre vyváženú kyselinku, minerálnu s tónmi krvavého pomaranča a medového melóna. Víno je mohutné, šťavnaté a hutné s elegantnou a dlhou dochuťou.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

ALLRAM_Ursprung_Lage_Ried_Wechselberg.jpeg

V bujnom regióne Kamptal v Dolnom Rakúsku je Weingut Allram dôkazom štyroch generácií vinárstva, ktoré spája tradíciu s inováciami. Rodina Allram, ktorá je hlboko prepojená so svojou pôdou, praktizuje starostlivé obhospodarovanie viníc, od zimného rezu až po ručný zber, čím zabezpečuje, že sa používa len to najlepšie hrozno. Ich záväzok k trvalej udržateľnosti je evidentný v ich ekologických postupoch, starostlivosti o rozmanitý ekosystém vo svojich vinohradoch a minimalizovaní mechanických zásahov, aby sa zachovala integrita pôdy.

Pod vedením Lorenza Haasa-Allrama a jeho sestry Magdalény sa vinárstvo naďalej vyvíja a integruje techniky ekologického poľnohospodárstva s hlbokým rešpektom k bohatej a rozmanitej pôde. Výsledkom tohto prístupu sú vína, ktoré nielen vyjadrujú terroir Kamptal, ale aj trvalé dedičstvo kvality a inovácie rodiny. Weingut Allram je žiarivým príkladom vášne, zručnosti a trvalo udržateľného vinárstva v srdci rakúskej vinárskej krajiny.