Ervideira | 2022 | Portugalsko

Invisibel

Prečo práve toto víno?

Aragonez, známa aj ako Tempranillo, je prominentná odroda hrozna v Portugalsku. Vyniká v teplom, slnečnom klímate krajiny a produkuje červené vína s bohatou, ovocnou chuťou, často s tónmi čerešní, sliviek a korenia. Aragonez zohráva kľúčovú úlohu v portugalskom vinárskom dedičstve, prispieva k úžasným cuveé aj čisto odrodovým vínám.

Táto odroda v podaní vinárstva Ervideira je vyrobená technikou blanc-de-noir, transformuje červené hrozno Aragonez na jemné biele víno. Táto metóda vytvára prekvapujúci a osviežujúci zvrat v charaktere odrody, ukazuje jeho všestrannosť. Ervideira umocnila unikátnosť tohto vína nočným zberom na zabezpečenie nízkej teploty. Hrozno bolo následné prevezené chladiarenskym autom do útrob vinárstva kde fermentovalo pri nízkých teplotách. Víno, s ktorým sme sa museli podeliť.

Vinárstvo Ervideira
Odroda Aragonez
Región Alentejo
Cukor Suché
Alkohol 12.5%
Ročník 2022

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Využívajúc aromatický potenciál Aragonezu, toto víno sa vyznačuje arómami akácie, čaju Earl Grey, mäty, citrónu a šalvie.

Chuť

V ústach je svieže s dobrou kyslosťou a veľmi elegantnou finálnou štruktúrou s tónmi žltého melóna.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

ervideira-entrance-1080x1080.jpeg

Ervideira stojí ako nádherný svedok bohatého vinárskeho dedičstva Portugalska, jeho slávny príbeh siaha až k očarujúcemu roku 1880. Dnes je správa Ervideiry v schopných a vášnivých rukách štvrtej a piatej generácie rodiny Leal da Costa, ktorí s láskou pestujú umenie vinárstva už desaťročia.

S rozlohou 117 hektárov siahajú vinice Ervideiry po idylické statky rodiny vo Vidigueire (Monte da Ribeira) a Reguengos de Monsaraz (Herdadinha, Vendinha).

Od svojho vzniku vinárstvo neochvejne nasleduje ušľachtilú misiu – vytvárať vína nezrovnateľnej jedinečnosti a exkluzivity, srdečnú poctu vizionárovi, ktorý do nich vložil neochvejnú úctu k zemi, slnku, viniciam a poézii vinárstva. Tieto vzácne hodnoty tvoria základ, na ktorom Ervideira hrdo stojí, poháňaná horúcou túžbou odovzdať ich budúcim generáciám.

Riadená týmto trvajúcim dedičstvom, Ervideira horlivo prijíma súbor zásad, ktoré dokonale spájajú časom overenú tradíciu s inovatívnym duchom.