Rossi Winery | 2022 | Chorvátsko

Malvazija Istarska

Prečo práve toto víno?

Malvazija Istarska je biela odroda hrozna pochádzajúca z oblasti Istria v Chorvátsku. Produkuje svieže a aromatické vína s tónmi zelených jabĺk, citrusov a náznakom minerality. Táto odroda je známa svojou prispôsobivosťou, vynikajúco sa jej darí v rôznych mikroklímách regiónu, čo ju robí symbolom chorvátskeho vinárstva.

Malvazija Istarska z vinárstva Rossi nás oslnila svojou sviežosťou a živou kyslosťou, prináša potešujúcu harmóniu citrusových a kvetinových tónov, ktoré dokonale zachytávajú podstatu tohto regiónu.

Vinárstvo Rossi Winery
Odroda Malvazija
Región Istria
Cukor Suché
Alkohol 13.5%
Ročník 2022

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Malvazija z rodiny Rossi je krištáľovo čisté víno ušľachtilej zelenožltej farby. Vôňa je kvetinová, akáciová, s ovocnými tónmi jablka, slivky a marhule.

Chuť

V ústach sú cítiť veľmi mierné kyseliny a mineralita, zaoblené a harmonické. Zaujímavý vnem morskej soli, či žihľavy robí toto víno nezabudnuteľným.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

Rodina Rossi pestuje tradíciu vinárstva od roku 1885, keď ich prapradedo Federico Rossi kúpil kus úrodnej zeme na kopci nad riekou Mirna a zasadil prvé vinice teranu a malvázie. Nemohol vedieť, že jeho potomci piatej generácie budú stále vyrábať vína, nieto ešte odrody pôvodných ístrijských vín a destilátov, ktoré dovedú do enologickej dokonalosti.

Sen prapradeda sa premenil na 18 hektárov obrábaných a starostlivo udržiavaných viníc umiestnených na vrcholoch kopcov a na najlepších lokalitách tejto oblasti.

Okrem mnohokrát ocenených prémiových vín, tradičných ístrijských destilátov a prémiových remeselných likérov vyrobili aj vlastný gin a brandy, vyrábané v tradícii prémiových francúzskych koňakov.