Brič | 2018 | Slovinsko

Malvazija Orange

Prečo práve toto víno?

Víno pre každého objaviteľa. Oranžové víno je druh bieleho vína, pri ktorom šupky a semená hrozna macerujú v kontakte s muštom dlhšie, čím sa vytvorí finálny produkt sýto oranžovej farby. Toto dobrodružstvo sme znásobili výberom slovinského vína, ktoré je svojimi oranžovými vínami preslávené vo svete. Istrijská Malvázija od vinárstva Brič fermentovala na šupkách po dobu 10 dní a následne 24 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch na kaloch. Finálny produkt je ozajstným zážitkom aj pre nadšencov naturálnych vín. Známka kvality potvrdená striebrom z Decanter World Wine Awards.

Vinárstvo Brič
Odroda Malvazija
Región Istria
Cukor Suché
Alkohol 13.9%
Ročník 2018

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Farba je zlatožltá s oranžovými odleskami. Vo vôni sú vyjadrené komplexné arómy pripomínajúce kôstkové ovocie, biele kvety, kešu oriešky a arómy dreva a zázvorového korenia.

Chuť

V chuti je víno suché a plné. Prejavuje veľkú komplexitu, bohatosť, priľnavosť a množstvo charakteru. Orieškové tóny a zázvor dominuje aj v chuti.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

Usadlosť Brič sa nachádza vo vinohradníckej slovinskej Istrii, na kopci nad nedotknutým údolím rieky Dragonja, hneď vedľa slovinsko-chorvátskych hraníc. Podľa projektu architekta Borisa Podreccu sme vybudovali jednu z najmodernejšie vybavených pivníc na spracovanie hrozna na prémiové vína s kapacitou cez 560 000 litrov, vrátane vlastnej plniacej linky a nádherného degustačného priestoru. Vínna pivnica Brič patrí medzi 100 najkrajších vínnych pivníc na svete.

Usadlosť pokrýva 36 hektárov ekologicky pestovaných viníc a olivových hájov. Nachádza sa v nadmorskej výške 270 až 350 metrov, vďaka čomu je možné cítiť vplyv Stredomoria aj kontinentu, čo dáva našim vínam osobitú arómu. Vďaka bezprostrednej blízkosti viníc a spôsobu zberu putuje hrozno z viniča do mlyna za menej ako pol hodinu, čo je unikát.

Sme si dobre vedomí toho, že vynikajúce vína sa dajú vyrobiť len zo starostlivo zozbieraného organického hrozna, s využitím najnovších technologických zručností, s dôkladnou kontrolou každého kroku v procese pestovania a benevolenciou prírody. Chceme dať vínu všetko bohatstvo a harmóniu panenského prostredia a »terroir«, ktoré nám na Bričskom panstve ponúkajú. V odrodách, ktoré pestujeme, chceme zdôrazniť ich ovocnosť a sviežosť, no zároveň plnosť mladých vín. Vyzrievaním vína vo veľkých drevených sudoch a barikových sudoch dosahujeme zrelosť, komplexnosť a plnosť vône bielych a najmä červených vín.