Via Vinera | 2016 | Bulharsko

Mavrud Reserve

Prečo práve toto víno?

Mavrud je staroveká, autochtónna odroda Bulharska, ktorej názov pochádza z gréckeho mavro (čierna). Napriek svojej sláve „masového vína“ za komunizmu je to odroda, ktorá nikdy nestratila svoju dobrú povesť. Práve naopak. Potenciál, ktorý v sebe skrýva, dokáže produkovať prémiové a chuťovo unikátne vína s vysokým potenciálom dozrievania. Vybrali sme Mavrud ročníka 2016 od Bulharského vinárstva Via Vinera ktorý stelesňuje trpezlivosť, umenie vinára a dedičstvo ktoré je skryté v každom koreni viniča tejto odrody. Víno ocenené zlatou medailou z Concours Mondial de Bruxelles patrí na stôl alebo do archívu každého milovníka červených vín.

Vinárstvo Via Vinera
Odroda Mavrud
Región Trácka nížina
Cukor Suché
Alkohol 14.0%
Ročník 2016

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Víno so sýtou, rubínovou farbou, so špecifickou arómou, v ktorej prevládajú lesné plody, černice a zrelá moruša, zemitá vôňa, šípková marmeláda, bylinky a koreniny.

Chuť

V chuti sa prelína dostatok trieslovín a kyselín. Celkový dojem je komplexný, plný ovocných tónov černíc, sladkého džemu a pikantnou korenistosťou.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

Via Vinera, založená v roku 2018, je svedectvom bohatých vinárskych tradícií pod vychýrenými krídlami vínnej pivnice Karabunar. Táto značka je majákom kvality, ktorý oživuje rokmi overené bulharské odrody viniča Dimyat a Misket. Zbierka Bulharského dedičstva, klenot v korune Via Vinera, bola ocenená medzinárodne, vrátane špeciálnych odporúčaní na Decanter World Wine Awards a zlata na Vinaria 2017.

Každá fľaša od Via Vinera je príbehom odhodlania a remeselnej zručnosti. Tieto vína pochádzajú z vlastných bujných viníc v Karabunare a Kilifarevo a sú zmesou miestnych a medzinárodných odrôd, ktoré dozreli k dokonalosti. Via Vinera nie je len označenie; je prísľubom dokonalosti, stelesňujúcim ducha bulharského vinárstva. Je to pozvánka pre znalcov na celom svete, aby sa vydali na cestu cez bohatú tapisériu chutí a vôní, oslavujúc jedinečný odkaz bulharského vinohradníctva.