Villa Yustina | 2016 | Bulharsko

Mavrud & Rubin

Prečo práve toto víno?

Cuveé odrôd Mavrud & Rubin z edície Monogram vinárstva Villa Yustina je fascinujúcim pôžitkom autochtónnych odrôd Bulharska. Hrozno ktoré zreje na svahoch vo výške 300 metrov, a s vápenatou pôodou vytváraju unikátne podmienky na to, aby vinár z každého hrozna vyťažil maximum chuti a charakteru odrody. Toto prírodné dedičstvo je spojené s ručným výberom hrozien, maceráciou počas piatich dní, fermentáciou počas ďalších 9 dní a následne dozrievania v bulharskom dube po dobu 18 mesiacov, a ďalšie dva roky vo fľaši. Práve množstvo práce a času ktorého Villa Yustina vložila do tohto vína ho robí nezabudnuteľným. Veríme, že sa stane nezabudnuteľným aj pre vás.

Vinárstvo Villa Yustina
Odroda Mavrud (60%), Rubin (40%)
Región Thracian Valley
Cukor Suché
Alkohol 14.0%
Ročník 2016

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Intenzívna červeno-rubínová farba. Vo vôni dominujú tóny prezretého lesného ovocia, doplnené horkou čokoládou a vanilkou v závere.

Chuť

Víno je plné, elegantne vyvážené s príjemne integrovanými, mäkkými tanínmi. Dominuje mu ovocnosť, čokoládové tóny doplnené o dymový nádych po vplyve Bulharského dubu.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

Villa Yustina, založená v roku 2006, sa vydala na pozoruhodnú vinársku cestu a len o rok neskôr vytvorila svoj prvý „monogram“. Do roku 2008 tento bulharský klenot vysadil prvých 20 hektárov svojich viníc, ktoré sa do roku 2014 zdvojnásobili, čo symbolizuje rast a ambície vinárstva.

Vo svojom jadre sa Villa Yustina venuje výrobe vynikajúcich tichých a šumivých vín z vlastného hrozna, na ktoré využíva najnovšie technológie. Tento inovatívny duch získal Villa Yustina množstvo medzinárodných ocenení, čím sa stala impozantným hráčom na globálnom trhu s vínom.

Vinohrady, ktoré sa nachádzajú len 4 km od vinárstva, prekvitajú na južnom svahu s nadmorskou výškou 300 metrov. Tieto vápenaté pôdy sú domovom rôznych druhov hrozna, vrátane Sauvignon Blanc, Chardonnay a Pinot Noir. Vinársky park sa stal kultúrnym centrom, kde sa konajú podujatia ako svadby a koncerty, najmä počas živých jarných a letných mesiacov.

Villa Yustina slúži aj ako vstupná brána do bohatej histórie regiónu. Neďaleká Perushtitsa ponúka historické miesta, ako je Červený kostol zo 6. storočia a kostol-múzeum „St. Archanjel Michael." Pohorie Rodopy zdobia náučné chodníky a starobylé pevnosti, ktoré pozývajú návštevníkov preskúmať minulosť tejto oblasti.

Villa Yustina nie je len vinárstvo; je to zmes kultúry, histórie a inovatívneho vinárstva. Každá fľaša z Villa Yustina je poctou bohatému bulharskému vinárskemu dedičstvu a ponúka jedinečný príbeh a chuť dokonalosti.