Vinárstvo Hanúsek | 2021 | Slovensko

Pinot Blanc Selection

Prečo práve toto víno?

Pinot Blanc, známy tiež ako Rulandské Biele na Slovensku, tvorí vína známe svojou sviežosťou a eleganciou. Tieto vína často predvádzajú jemné arómy zelených jabĺk a bielych kvetov. Na podnebí ponúkajú vyváženú zmes osviežujúcej kyseliny a jemnej ovocnosti, čo prispieva k rastúcej povesti slovenských vín.

Výnimočne zhotovené víno z malého slovenského vinárstva Hanúsek je svedectvom dôkladnej starostlivosti a vášne. Jeho výrazný charakter odráža unikátny terroir a odanosť vinára.

Vinárstvo Vinárstvo Hanúsek
Odroda Pinot Blanc (Rulandské Biele)
Región Malokarpatská oblasť
Cukor Suché
Alkohol 12.0%
Ročník 2021

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Farba má zlatavo-žltý odtieň s jemným oranžovým nádychom, čo je typický znak bielych vín vyrobených z červených odrôd. Aróma je dominovaná zrelým žltým ovocím a príjemnou mineralitou. Cítiť sladko-kyslosť kandizovaného ananásu a chlebovú kôrku.

Chuť

Chuť má ovocný a korenistý charakter a celkovú harmóniu dopĺňa rovnováha medzi zvyškovým cukrom a šťavnatou kyslosťou.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

"Sme rodinné vinárstvo! A nie preto, že je to dnes móda, ale pretože bez mojej rodiny by jeho prevádzka naozaj nebola možná.

Snažíme sa stále viac produkovať vína z Malých Karpát, nie preto, že by mali najlepšie vinice alebo pôdu (hoci v mnohých prípadoch áno), ale preto, že sa snažíme pochopiť a čo najlepšie zachytiť to, čo príroda ponúka v bezprostrednej blízkosti nášho domova.

Experimentujeme s vínom a smerujeme k rozmanitosti výrobných štýlov, ale zároveň pristupujeme k výrobe s vášňou, cítením a najmä s pochopením. Pre nás je veľmi dôležité, aby každá fľaša nášho vína vytvorila pre vás, našich zákazníkov a priateľov, čo najlepší zážitok!"