Allram | 2022 | Rakúsko

Riesling Strass

Prečo práve toto víno?

Riesling Strass je typickým prevedením tejto odrody z rakúskej oblasti Kamptal. Vo víne sa odráža terroir najlepších viníc Gaisberg a Heiligenstein. Ručne zbierané, fermentované v nereze, s predĺženou dobou na vlastných kvasinkách dodáva vínu plnosť, no zároveň si zachováva sviežosť a šťavnatosť ktorou je táto odroda známa. Riesling ktorý vás neprestane baviť.

Vinárstvo Allram
Odroda Rizling Rýnsky
Región Kamptal
Cukor Suché
Alkohol 12.0%
Ročník 2022

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Čisto minérálne víno s intenzívnou ovocnou chuťou broskýň a marhúľ, citrusových plodou a minerality.

Chuť

Vyvážená chuť, extraktívna, živá, doplnená precíznou kyselinkou.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

ALLRAM_3.jpeg

V bujnom regióne Kamptal v Dolnom Rakúsku je Weingut Allram dôkazom štyroch generácií vinárstva, ktoré spája tradíciu s inováciami. Rodina Allram, ktorá je hlboko prepojená so svojou pôdou, praktizuje starostlivé obhospodarovanie viníc, od zimného rezu až po ručný zber, čím zabezpečuje, že sa používa len to najlepšie hrozno. Ich záväzok k trvalej udržateľnosti je evidentný v ich ekologických postupoch, starostlivosti o rozmanitý ekosystém vo svojich vinohradoch a minimalizovaní mechanických zásahov, aby sa zachovala integrita pôdy.

Pod vedením Lorenza Haasa-Allrama a jeho sestry Magdalény sa vinárstvo naďalej vyvíja a integruje techniky ekologického poľnohospodárstva s hlbokým rešpektom k bohatej a rozmanitej pôde. Výsledkom tohto prístupu sú vína, ktoré nielen vyjadrujú terroir Kamptal, ale aj trvalé dedičstvo kvality a inovácie rodiny. Weingut Allram je žiarivým príkladom vášne, zručnosti a trvalo udržateľného vinárstva v srdci rakúskej vinárskej krajiny.