Mikrosvín | 2017 | Česko

Ryzlink Rýnsky

Prečo práve toto víno?

Táto odroda hrozna stelesňuje majstrovstvo vinárov Českej republiky vo výrobe výnimočných vín a zanecháva trvalý dojem svojou komplexnosťou a elegantným záverom. Rizling Rýnsky od českého vinárstva Mikrosvin je výnimočné víno, ocenené zlatou medailou na súťažiach Oenoforum, Prague Wine Trophy, Bacchus Madrid, a ďalších. Jeho vynikajúce kvality a pozoruhodná chuť si získali uznanie a upevnili si pozíciu jedného z najlepších vín v krajine. Vďaka tomu je skutočným pokladom aj pre tých najnáročnejších milovníkov vína.

Vinárstvo Mikrosvín
Odroda Rizling Rýnsky
Región Mikulov
Cukor Suché
Alkohol 12.5%
Ročník 2017

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Výnimočný Rizling rýnsky zo skvelého ročníka s veľkým potenciálom zrenia. Vôňa je čistá, s prejavom citrusov, nektáriniek a jemným podtónom pálavských bylín.

Chuť

V chuti pevnej a štruktúrovanej, s bohatou kyselinou, decentným dotykom marhule a dlhým minerálnym záverom.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

mikros1.webp

Vinárstvo Mikrosvín Mikulov, ukryté v srdci Českej republiky, je pravým skvostom vo svete vinárstva. Vyhľadávané pre svoje neochvejné zameranie na kvalitu a inovácie, toto rodinné vinárstvo bolo viackrát ocenené ako prestížne "Vinárstvo roka" v Českej Republike. S prijatím konceptu mikrovinárstva sa sústredia na výrobu malých šarží umeleckých vín, ktoré vyjadrujú jedinečný terroir regiónu.

Ich vinice, ukryté v malebnom meste Mikulov, sa tešia z optimálnej kombinácie pôdy, klímy a starostlivých vinohradníckych postupov. Od živých bielych po odvážne červené, každé víno z Mikrosvín Mikulov predstavuje precízne remeselné umenie a neochvejnú oddanosť vinárov.

S úsilím o excelentnosť a priekopníckym duchom toto vinárstvo naďalej prekračuje hranice vinárstva, čím si upevňuje svoju pozíciu ako jedno z najlepších vinárstiev v Českej republike.