Mikrosvín | 2021 | Česko

Ryzlink Rýnsky

Prečo práve toto víno?

Táto odroda hrozna zdôrazňuje majstrovstvo Českej republiky v tvorbe výnimočných vín, ktoré zanechávajú trvalý dojem svojou komplexnosťou a elegantným záverom. Prezentuje sa bledou slamenou farbou a lákavými arómami zrelého kôstkového ovocia, sviežich citrusov a jemných bielych kvetov. S osviežujúcou kyslosťou, lahodnou ovocnosťou a jemnými minerálnymi podtónmi ponúka Ryzlink Rýnský v ústach harmonickú rovnováhu.

V chuti ponúka šťavnatú textúru, pevnú citrusovú kyslosť, príjemný zvyškový cukor a pretrvávajúci minerálny záver. Toto výnimočné víno si získalo svoje miesto medzi top 100 vínami Českej republiky za rok 2022. Jeho výnimočné kvality a pozoruhodná chuť získali uznanie a upevnili jeho pozíciu ako jedného z najlepších vín v krajine, čím sa zároveň stalo skutočným pokladom pre milovníkov vína.

Vinárstvo Mikrosvín
Odroda Ryzlink Rýnsky
Región Mikulovská, Morava
Cukor Polosuché
Alkohol 13.0%
Ročník 2021

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Aróma je bohatá, s tónmi kôstkového ovocia, zrelých citrusov, lipového kvetu a náznakom sušenej marhule na konci.

Chuť

Chuť je šťavnatá, s pevnou citrusovou kyslosťou, príjemným zvyškovým cukrom a dlhším minerálnym záverom.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

mikrosvin-tabla-vinice.jpeg

Vinárstvo Mikrosvín Mikulov, ukryté v srdci Českej republiky, je pravým skvostom vo svete vinárstva. Vyhľadávané pre svoje neochvejné zameranie na kvalitu a inovácie, toto rodinné vinárstvo bolo viackrát ocenené ako prestížne "Vinárstvo roka" v Českej Republike. S prijatím konceptu mikrovinárstva sa sústredia na výrobu malých šarží umeleckých vín, ktoré vyjadrujú jedinečný terroir regiónu.

Ich vinice, ukryté v malebnom meste Mikulov, sa tešia z optimálnej kombinácie pôdy, klímy a starostlivých vinohradníckych postupov. Od živých bielych po odvážne červené, každé víno z Mikrosvín Mikulov predstavuje precízne remeselné umenie a neochvejnú oddanosť vinárov.

S úsilím o excelentnosť a priekopníckym duchom toto vinárstvo naďalej prekračuje hranice vinárstva, čím si upevňuje svoju pozíciu ako jedno z najlepších vinárstiev v Českej republike.