Sonberk | 2021 | Česko

Ryzlink Rýnský

Prečo práve toto víno?

Podobne ako u Ryzlinku Rýnskom od vinárstva Mikrosvín, táto odroda zvýrazňuje majstrovstvo vinárov z Českej republiky v tvorbe výnimočných vín, ktoré zanechávajú trvalý dojem svojou komplexnosťou a elegantným záverom. Vo farbe je vidieť jemné, bledo-žlté odtiene, a vo vôni zrelé kôstkové ovocie, citrusové plody a biele kvety akácie. V chuti ponúka lahodný zážitok, dotvorený stredne-dlhou perzistenciou a jemným kyslastým záverom.

Ročník 2021 daroval krásne hrozno Rýnskeho Rizlingu na Mitberk, s hravou, sviežou kyslosťou. Slnko neskorého leta, ranné hmly a teplé vetry obklopili časť bobúľ, prenikajúc ich ušľachtilou hnilobou botrytis cinerea. Tento prírodný jav, známy svojím transformačným účinkom, vkladá vínu osobitý a zaujímavý charakter, čím ho robí v ústach mimoriadnym a pútavým zážitkom.

Vinárstvo Sonberk
Odroda Ryzling Rýnsky
Región Mitrberk, Mikulovská oblasť, Morava
Cukor Polosuché
Alkohol 13.0%
Ročník 2021

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Aróma je bohatá, s tónmi kôstkového ovocia, zrelých citrusov, lipového kvetu a náznakom sušenej marhule na konci.

Chuť

Chuť je šťavnatá, s pevnou citrusovou kyslosťou, príjemným zvyškovým cukrom a dlhším minerálnym záverom.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

Vinárstvo Sonberk, ukryté v malebnom prostredí Českej republiky, je skutočným rajom pre milovníkov vína. S rozľahlými vinicami a záväzkom kvality, Sonberk stojí ako maják excelentnosti vo vinárstve. Toto rodinné vinárstvo, uznané za svoje výnimočné úspechy, bolo viackrát ocenené prestížnym titulom "Vinárstvo roka" v Českej Republike.

Založené s vášňou pre výrobu výnimočných vín, Sonberk kombinuje tradičné techniky s modernou inováciou na vytvorenie skutočne pozoruhodných ročníkov. Jedinečná mikroklíma regiónu, s teplými dňami a chladnými nocami, sa hodí na pestovanie vynikajúcich odrod hrozna ako je Rizling a Sauvignon.

Vína Sonberk prezentujú charakter terroir, s výraznou komplexnosťou, živou kyslosťou a harmonickou rovnováhou. Každý dúšok odhaľuje oddanosť a umenie, ktoré urobili z Vinárstva Sonberk diamant medzi na českej vinárskej scéne.