Vinařství Volařík | 2022 | Česko

Ryzlink Rýnsky

Prečo práve toto víno?

Edícia Rizlingov zdôrazňuje rozmanitosť a všestrannosť tejto odrody, rôzne mikroklímy, terroir, tak prečo nie polosuchý Rizling od Vinařství Volařík z Mikulova? Botrytické tóny a minerálna kyselinka je dotiahnutá do dokonalosti. Pohladí zmysly prísnym rizlingovým kritikom aj ich nežnejším polovičkám ktoré hľadajú príjemnú šťavnatosť. Víťaz národnej súťaže vín ČR s ocenením veľká zlatá medaila.

Vinárstvo Vinařství Volařík
Odroda Rizling Rýnsky
Región Mikulov
Cukor Polosuché
Alkohol 14.0%
Ročník 2022

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Vo vôni sa miešajú botrytické tóny, citrusy, medový kvet a sušené marhule.

Chuť

Príjemný rizling s plným, harmonickým dojmom. Chuť je plná, extraktívna, s minerálnou kyselinkou a olejovo-medovou perzistenciou.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

V rodine Volaříkovcov sa úprimná láska k vínu pestuje od 2. svetovej vojny, kedy sa zakladateľ rodinnej tradície Leopold Volařík naučil vinohradníckemu a vinárskemu umeniu od dlhoročných nemeckých obyvateľov. Zakladateľom vinárstva Volarik, ktoré pod touto značkou vstúpilo na trh v roku 2007, je Ing. Miroslav Volařík.

Na svojom pozemku obhospodarujú 80 hektárov viníc integrovanej produkcie, z čoho celkovo 4,2 hektára tvoria ekologické vinohrady. Vyrábajú prívlastkové vína, najmä biele vína. Ich vinohradnícke metódy kladú veľký dôraz na kvalitu hrozna, terroir a zodpovedný prístup využívaním najmodernejších technológií a poznatkov pri spracovaní hrozna, čím spájajú najuznávanejšie vinohrady s najlepšou odrodou. Výsledné víno ponúka jedinečnú symfóniu farby, vône a chuti.

Vinárstvo Volarik sa dokázalo veľmi rýchlo zaradiť medzi najkvalitnejších výrobcov vína v Českej republike a svojou pracovitosťou, učenlivosťou, pokorou, výberom skvelých odborníkov a vytrvalou láskou k vínu je úspešné na súťažiach doma i v zahraničí. Medzi najprestížnejšie domáce ocenenia, ktoré získali, patrí Šampión Valtického vínneho trhu, Kráľ vína a Vinár roka.