Vinařství Tomčala | 2022 | Česko

Sauvignon

Prečo práve toto víno?

V Českej republike, odroda Sauvignon Blanc, ktorá je široko pestovaná, prosperuje v jej chladnom klímate a rozmanitých terroiroch. Tieto vína z odrody Sauvignon Blanc často vykazujú živú kyslosť, citrusové tóny a bylinkové podtóny. Český Sauvignon Blanc získava uznanie za svoj výrazný charakter a príspevok ku kultúre vína v krajine.

Sauvignon z vinárstva Tomčala je čerstvý a svieži ako mladistvý duch vinára. Jeho živý charakter praská mladistvou energiou, ponúka príjemný, živý prejav tejto klasické odrody hrozna.

Vinárstvo Vinařství Tomčala
Odroda Sauvignon Blanc
Región Kobylí
Cukor Suché
Alkohol 13.5%
Ročník 2022

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Aróma vyžaruje lákavé arómy citrusov a zeleného jablka, zelenej papriky, či voňavej žihľavy pokropenej rannou rosou.

Chuť

V ústach poskytuje šťavnatý výbuch sviežosti s pretrvávajúcou, živou ovocnosťou.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

Ukryté medzi malebnými svahmi Modrých hôr, v srdci Velkopavlovickej moravskej vinárskej podoblasti nájdete očarujúce malé vinice v idylickej dedine Kobylí. Tu sa odvíja aromatická cesta uprostred ovocných sadov a rozľahlých viníc, sľubujúca dobrodružstvo pre všetkých návštevníkov.

Príbeh tohto vinárstva je príbehom vášne a inovácie. V roku 1997 sa zrodila vízia - vytvoriť pozoruhodné vína, ktoré by boli svedectvom ich oddanosti. Spočiatku začali so sudovým vínom, ale v roku 2003 našli svoje pravé poslanie vo výrobe výnimočných odrodových vín.

S dôkladnou starostlivosťou sa toto vinohradníctvo stará o svoje tri hektáre viníc, pestujúc hrozno za optimálnych podmienok. Pevne veria, že kvalita hrozna je základným kameňom výnimočného vína. V tomto regióne prosperuje umenie pestovania výnimočných červených vín, zatiaľ čo biele vína s pikantným charakterom a výraznými ovocnými arómami sa dostávajú do popredia čoraz viac. Tento Sauvignon je dôvodom prečo.