Mrva & Stanko | 2022 | Slovensko

Silvánske Zelené

Prečo práve toto víno?

Silvánske Zelené, alebo Grüner Silvaner, predstavuje slovenskú vinársku tradíciu s obľúbenosťou medzi milovníkmi vína. Pestované na slnečných svahoch, ponúka jemnú eleganciu v svetložltej farbe. Osviežujúce víno s tónmi citrusov, zeleného jablka a kvetových tónov na minerálnom pozadí, poteší ako letný vánok.

Dokonalé ako aperitív alebo spoločník k jedlu, jeho jedinečný charakter a harmonická chuť si získavajú medzinárodné uznanie. Silvánske Zelené je skvost, šíriaci radosť po celom svete.

Kombinácia tejto unikátnej odrody a jedného z najlepších vinárov na Slovensku určite zaslúži byť ochutnaná a preskúmaná vinárskymi prieskumníkmi.

Vinárstvo Mrva & Stanko
Odroda Silvánske Zelené
Región Malokarpatská vinohradnícka oblasť
Cukor Suché
Alkohol 12.5%
Ročník 2022

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Citrusová a kvetinová vôňa s nádychom minerality.

Chuť

Suchá so šťavnatosťou kôstkového ovocia a ružového grapefruitu. Stredne plné telo s harmonickým záverom a náznakom byliniek.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

archive_mrvastanko_1.jpg

Vinárstvo Mrva & Stanko bolo založené dvoma priateľmi - vinárom Vladimírom Mrvom a Petrom Stankom v roku 1997. Mrva&Stanko je považovaná za jedno z najúspešnejších vínárstiev na Slovensku, a ich vína získali stovky medailí a ďalších ocenení nielen na domácich, ale aj na najprestížnejších medzinárodných súťažiach po celom svete.

Vášnivý prístup k vínu, sofistikované technologické postupy spracovania hrozna a výroby vína znamenajú, že vína tejto značky patria každoročne k tomu najlepšiemu, čo Slovensko môže ponúknuť milovníkom dobrého vína. Vína sú charakteristické atraktívnou čistou arómou, výrazným odrodovým charakterom a lahodnou, sviežou chuťou.

Nie je prekvapením, že vína Mrva & Stanko ochutnali britské, švédske a španielske kráľovské páry, prezident USA George Bush alebo generálny tajomník OSN Kofi Anan. Ani vy by ste ich nemali zmeškať.