Vinařství Volařík | 2021 | Česko

Solaris

Prečo práve toto víno?

Solaris je hybridná odroda bieleho vína pochádzajúca z Nemecka. Vína Solaris sa väčšinou vyrábajú v polosladkých štýloch, ale prirodzene vysoké hladiny cukru tejto odrody ju predurčujú na výrobu sladkých vín. Odroda Solaris v sebe skrýva charakter banánu a lieskových orieškov a je vysoko aromatická.

Exotická odroda hrozna z oceneného českého vinárstva Volarík je krásne šťavnaté víno, ktoré prebudí vaše zmysly. Vysoko aromatické, plné a vyvážené víno. Na zdravie!

Vinárstvo Vinařství Volařík
Odroda Solaris
Región Mikulovská, Morava
Cukor Polosuché
Alkohol 13.5%
Ročník 2021

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Krásne, šťavnaté víno z exotického druhu Solaris s vyššou viskozitou. Aróme dominujú tropické ovocie ako papája, marakuja, či banán.

Chuť

Chuť vína je šťavnatá vďaka kyseline citrusov. Úžasná pitnosť vína je dosiahnutá vyváženým pomerom zvyškového cukru a kyseliny.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

Volarik_wine_cellar.jpg

Rodina Volaříkovcov pestuje svoju úprimnú lásku k vínu od druhej svetovej vojny, kedy sa zakladateľ rodinnej tradície, Leopold Volařík, naučil umenie vinohradníctva a výroby vína od nemeckých usadlíkov. Zakladateľ vinárstva Volařík, ktoré vstúpilo na trh pod touto značkou v roku 2007, je Ing. Miroslav Volařík.

Vinárstvo spravuje 80 hektárov viníc na svojom majetku, z ktorých celkovo 4,2 hektára sú organické vinice. Ich metódy vinohradníctva kladú veľký dôraz na kvalitu hrozna, terroir a zodpovedný prístup pri využívaní najnovších technológií a poznatkov pri spracovaní hrozna, čím sa radia medzi najrenomovanejšie vinice s najlepším odrodovým zložením. Výsledné víno ponúka unikátnu symfóniu farby, arómy a chuti.

Vinárstvo Volařík sa veľmi rýchlo dokázalo zaradiť medzi výrobcov vín najvyššej kvality v Českej republike a je úspešné na súťažiach v krajine i v zahraničí vďaka svojej pracovitosti, školenosti, pokore, výberu skvelých odborníkov a neustálej láske k vínu. Medzi najprestížnejšie domáce ocenenia, ktoré získali, patrí Šampión Valtických Vinarskych Trhov, Král vín a Vinár roka.