Vinařství Volařík | 2022 | Česko

Solaris

Prečo práve toto víno?

Solaris je hybridná odroda bieleho vína pôvodom z Nemecka. Vína Solaris sa väčšinou vyrábajú v suchých štýloch, ale vďaka extrémne vysokej hladine prirodzeného cukru je táto odroda vhodná na výrobu sladkých vín. Odroda Solaris má znaky banánov a lieskových orieškov a je vysoko aromatická.

Ročník 2022 v podaní vinárstva Volařík z Mikulova zasiahne vaše zmysly. Aromatické víno plné exotiky sa stane obľúbencom tých ktorí vo víne hľadajú pôžitok plný sviežich, šťavnatých chutí. Alebo tých, ktorí milujú vynikajúce víno. Na zdravie!

Vinárstvo Vinařství Volařík
Odroda Solaris
Región Mikulov, Morava
Cukor Suché
Alkohol 14.5%
Ročník 2022

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Šťavnatý Solaris ponúka explóziu tropických tónov. Zrelé mango a červený pomaranč dopĺňa v závere čierny rybíz.

Chuť

Chuť je príjemne harmonická, ovocná a jemne minerálna so stredne-dlhým záverom na podnebí vašich úst.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

Volarik_wine_cellar.jpg

V rodine Volaříkovcov sa úprimná láska k vínu pestuje od 2. svetovej vojny, kedy sa zakladateľ rodinnej tradície Leopold Volařík naučil vinohradníckemu a vinárskemu umeniu od dlhoročných nemeckých obyvateľov. Zakladateľom vinárstva Volarik, ktoré pod touto značkou vstúpilo na trh v roku 2007, je Ing. Miroslav Volařík.**

Na svojom pozemku obhospodarujú 80 hektárov viníc integrovanej produkcie, z čoho celkovo 4,2 hektára tvoria ekologické vinohrady. Vyrábajú prívlastkové vína, najmä biele vína. Ich vinohradnícke metódy kladú veľký dôraz na kvalitu hrozna, terroir a zodpovedný prístup využívaním najmodernejších technológií a poznatkov pri spracovaní hrozna, čím spájajú najuznávanejšie vinohrady s najlepšou odrodou. Výsledné víno ponúka jedinečnú symfóniu farby, vône a chuti.

Vinárstvo Volarik sa dokázalo veľmi rýchlo zaradiť medzi najkvalitnejších výrobcov vína v Českej republike a svojou pracovitosťou, učenlivosťou, pokorou, výberom skvelých odborníkov a vytrvalou láskou k vínu je úspešné na súťažiach doma i v zahraničí. Medzi najprestížnejšie domáce ocenenia, ktoré získali, patrí Šampión Valtického vínneho trhu, Kráľ vína a Vinár roka.