Mrva & Stanko | 2021 | Slovensko

Dunaj

Prečo práve toto víno?

Dunaj je slovenským novošľachtencom zo 60. rokov minulého storočia, ktorý si našiel cestu k milovníkom červených vín na slovensku ale aj vo svete. V dobe, kedy chladné podnebie Slovenska neumožňovalo produkciu konkurencie-schopných červených vín, Dunaj ukázal, aký potenciál sa v ňom skrýva. Víno tmavočervenej farby, plné, s hladkými tanínmi, ktoré postupným zrením otvára arómy višní a sliviek. Dunaj ročníka 2021 od vinárstva Mrva & Stanko je z nášho pohľadu jeden z najvydarenejších ročníkov tejto odrody. Posúďte sami.

Vinárstvo Mrva & Stanko
Odroda Dunaj
Región Jasová, Južnoslovenská oblasť
Cukor Suché
Alkohol 15.0%
Ročník 2021

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Drag

Aróma

Víno sýtej bordovej farby, s príťažlivou zamatovou ovocnou vôňou, najmä sliviek a čierneho bobuľového ovocia, s jemným korenisto-ovocným vnemom

Chuť

Chuť vína je plná, s mäkkými tanínmi, ovocne šťavnatá, s tónmi černíc a sliviek. Malinovo ovocná dochuť so stredne-dlhými škoricovým záverom.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

archive_mrvastanko_1.jpg

Vinárstvo Mrva & Stanko bolo založené dvoma priateľmi - vinárom Vladimírom Mrvom a Petrom Stankom v roku 1997. Mrva & Stanko je považované za jedno z najúspešnejších vínárstiev na Slovensku, a ich vína získali stovky medailí a ďalších ocenení nielen na domácich, ale aj na najprestížnejších medzinárodných súťažiach po celom svete.

Vášnivý prístup k vínu, sofistikované technologické postupy spracovania hrozna a výroby vína znamenajú, že vína tejto značky patria každoročne k tomu najlepšiemu, čo Slovensko môže ponúknuť milovníkom dobrého vína. Vína sú charakteristické atraktívnou čistou arómou, výrazným odrodovým charakterom a lahodnou, sviežou chuťou.

Nie je prekvapením, že vína Mrva & Stanko ochutnali britské, švédske a španielske kráľovské páry, prezident USA George Bush alebo generálny tajomník OSN Kofi Anan. Ani vy by ste ich nemali zmeškať.