Csetvei Pince | 2022 | Maďarsko

Ezerjó Raw/ka

Why this particular wine?

Naturálne, nečírené, nefiltrované Ezerjó. Autochtónna odroda z maďarského Mór-u je unikátna svojím charakterom - produkuje vína s vysokým obsahom alkoholu a dominujú v nej bylinné tóny, bazalka, citrónová tráva, doplnená hruškou, medom, a sviežim citrusom. Ak takéto víno navyše necháte vyzrieť v hlinenej amfore, výsledok sa dostaví v komplexnosti a unikátnosti chuti vo vašom pohári. Presne takéto je Ezerjó Raw/ka od Krisztiny Csetvei.

Vinárstvo Csetvei Pince
Odroda Ezerjó
Región Mór
Cukor Suché
Alkohol 11.5%
Ročník 2022

Can you guess the main flavors?

Test your skills. Swipe right to reveal aromas and sensations.

Drag

Aróma

Zvyčajne neutrálne Ezerjó je plné arém grapefruitu a citrónu, kvetov, bylinných tónov a broskyne.

Taste

V chuti prevládajú citrusové tóny, sviežosť, s vyššiou kyselinkou, ktorá je však uhladená do príjemného záveru.

Did you like the?

Answer a few questions and we'll forward your review directly to the winemaker.

Krisztina Csetvei zosobňuje inováciu v maďarského vinohradníctva. Prešla inšpiratívnou cestou ale jej prvý krok do sveta vína začal marketingovou stážou vo Vinici Béres. Tam sa “nasávala znalosti ako špongia”, čo ešte viac posilnilo základný kurz WSET, dar, ktorý rozprúdil jej trvalý a láskyplný vzťah k vínu. Táto vášeň viedla k založeniu Vinice Csetvei v roku 2011, kde začala vyrábať vína, ktoré rezonujú s radosťou a láskou.

Jej odborné znalosti rozkvitli získaním titulu v oblasti vinohradníctva a vinárstva na Univerzite Corvinus. Jej dizertačná práca o vinárskej oblasti Mór podčiarkuje jej odhodlanie povýšiť maďarské vína na svetovej scéne. Zvládala štúdium so svojou vášňou, dokonca viedla vinársky časopis a bola porotkyňou na medzinárodných súťažiach.

Jej osobný život sa prelína s profesionálnou cestou, označenou manželstvom a narodením dcéry Panni, ktorá inšpirovala rovnomenné rosé. Dnes je vinica Krisztiny Csetvei svedkom viac ako desaťročnej tvrdej práce, s vlastnou plniacou linkou, vinicami a tímom, ktorý si veľmi váži. Vďaka oddanosti a neochvejnému duchu Krisztina Csetvei naďalej formuje krajinu maďarského vinárstva.