Quinta de Linhares (Agri Roncao) | 2022 | Portugalsko

Loureiro

Why this particular wine?

Odroda Loureiro je známa svojimi výraznými kvetinovými vôňami a živou kyselinkou, ktoré prispievajú k vytvoreniu sviežich aromatických vín s jedinečným charakterom. Tejto odrode sa darí v chladnom prímorskom podnebí regiónu a produkuje vína, ktoré sú ľahké, no zároveň komplexné, často s jemnými tónmi citrusov a zeleného jablka. Lourerio je odroda v našich končinách nepoznaná, avšak s nami môžete ochutnať klenot známeho regiónu Vinho Verde. Príjemné víno na celovečerné pitie.

Vinárstvo Quinta de Linhares (Agri Roncao)
Odroda Loureiro
Región Vinho Verde
Cukor Suché
Alkohol 12.0%
Ročník 2022

Can you guess the main flavors?

Test your skills. Swipe right to reveal aromas and sensations.

Drag

Aróma

Veľmi aromatické víno, vyznačujúce sa intenzívnou rastlinnou a kvetovými tónmi jasmínu a citrónového kvetu.

Taste

V ústach je elegantné, svieže a ovocné, odhaľujúce typickosť odrody s tóny vavrínu.

Did you like the?

Answer a few questions and we'll forward your review directly to the winemaker.

Vinárstvo ukryté v regióne Sousa oblasti Vinho Verde, vinárstvo Quinta de Linhares, ktoré v roku 1999 získala rodina Ribeiro, je 17-hektárové vinárstvo v São Mamede de Recezinhos, Penafiel. Hoci je primárne zasvätené bielym odrodám hrozna ako Avesso, Loureiro, Alvarinho a Azal, cení si aj červené – Espadeiro, Vinhão a Padeiro.

Vinice sa nachádzajú vo výške 250 až 300 metrov nad morom a vychutnávajú si juhozápadnú expozíciu k slnku, hrozno prosperuje na franco-piesočnatej pôde, bohatej na fosfor a draslík, ale chudobnej na vápnik a horčík. Táto unikátna pôda dodáva vínam charakteristicky nízke pH (okolo 3 / 3.2 pH) a pútavú mineralitu, vďaka svojmu granitovému pôvodu.

Quinta de Linhares je nadčasové vínarstvo, kde sa príroda a tradícia spájajú, a pozýva vás vychutnať si najlepšie prejavy Vinho Verde v každom pohári.