Rossi Winery | 2022 | Chorvátsko

Malvazija Istarska

Why this particular wine?

Malvazija Istarska je biela odroda hrozna pochádzajúca z oblasti Istria v Chorvátsku. Produkuje svieže a aromatické vína s tónmi zelených jabĺk, citrusov a náznakom minerality. Táto odroda je známa svojou prispôsobivosťou, vynikajúco sa jej darí v rôznych mikroklímách regiónu, čo ju robí symbolom chorvátskeho vinárstva.

Malvazija Istarska z vinárstva Rossi nás oslnila svojou sviežosťou a živou kyslosťou, prináša potešujúcu harmóniu citrusových a kvetinových tónov, ktoré dokonale zachytávajú podstatu tohto regiónu.

Vinárstvo Rossi Winery
Odroda Malvazija
Región Istria
Cukor Suché
Alkohol 13.5%
Ročník 2022

Can you guess the main flavors?

Test your skills. Swipe right to reveal aromas and sensations.

Drag

Aróma

Malvazija z rodiny Rossi je krištáľovo čisté víno ušľachtilej zelenožltej farby. Vôňa je kvetinová, akáciová, s ovocnými tónmi jablka, slivky a marhule.

Taste

V ústach sú cítiť veľmi mierné kyseliny a mineralita, zaoblené a harmonické. Zaujímavý vnem morskej soli, či žihľavy robí toto víno nezabudnuteľným.

Did you like the?

Answer a few questions and we'll forward your review directly to the winemaker.

Rodina Rossi pestuje tradíciu vinárstva od roku 1885, keď ich prapradedo Federico Rossi kúpil kus úrodnej zeme na kopci nad riekou Mirna a zasadil prvé vinice teranu a malvázie. Nemohol vedieť, že jeho potomci piatej generácie budú stále vyrábať vína, nieto ešte odrody pôvodných ístrijských vín a destilátov, ktoré dovedú do enologickej dokonalosti.

Sen prapradeda sa premenil na 18 hektárov obrábaných a starostlivo udržiavaných viníc umiestnených na vrcholoch kopcov a na najlepších lokalitách tejto oblasti.

Okrem mnohokrát ocenených prémiových vín, tradičných ístrijských destilátov a prémiových remeselných likérov vyrobili aj vlastný gin a brandy, vyrábané v tradícii prémiových francúzskych koňakov.