Mrva & Stanko | 2022 | Slovensko

Muškát Sauvignon

Why this particular wine?

Na záver bielych vín prvej degustačnej edície pre našich členov sme vybrali nezvyčajnú kombináciu Sauvignonu a Muškátu Žltého v polosuchom prevedení od vinárstva Mrva & Stanko. Aromatika muškátu a ovocnosť Sauvignonu vytvára harmóniu chutí a vytvára zážitok od prvého momentu kedy víno nalejete do pohára. Zbytkový cukor ho robí vynikajúcim spoločníkom na dlhé, chladné večery. Na zdravie!

Vinárstvo Mrva & Stanko
Odroda Muškát Žltý, Sauvignon
Región
Cukor Polosuché
Alkohol 12.5%
Ročník 2022

Can you guess the main flavors?

Test your skills. Swipe right to reveal aromas and sensations.

Drag

Aróma

Toto cuveé nadchne zmysly buketom bohatým na tropické ovocie a kvetinové vône a vytvára symfóniu exotického zrelého ovocia, ruží a citrusov. Jeho plnú arómu dopĺňajú jemné tóny medu a hrozna s korenistými podtónmi Muškát Žltý, ktoré vrcholia vo vyváženom a príjemne dlhom závere.

Taste

Toto cuvée ponúka plnoovocnú chuť, vyváženú s jemnou kyselinkou a príjemne pretrvávajúcim, jemne sladkým záverom.

Did you like the?

Answer a few questions and we'll forward your review directly to the winemaker.

Vinárstvo Mrva & Stanko bolo založené dvoma priateľmi - vinárom Vladimírom Mrvom a Petrom Stankom v roku 1997. Mrva&Stanko je považovaná za jedno z najúspešnejších vínárstiev na Slovensku, a ich vína získali stovky medailí a ďalších ocenení nielen na domácich, ale aj na najprestížnejších medzinárodných súťažiach po celom svete.

Vášnivý prístup k vínu, sofistikované technologické postupy spracovania hrozna a výroby vína znamenajú, že vína tejto značky patria každoročne k tomu najlepšiemu, čo Slovensko môže ponúknuť milovníkom dobrého vína. Vína sú charakteristické atraktívnou čistou arómou, výrazným odrodovým charakterom a lahodnou, sviežou chuťou.

Nie je prekvapením, že vína Mrva & Stanko ochutnali britské, švédske a španielske kráľovské páry, prezident USA George Bush alebo generálny tajomník OSN Kofi Anan. Ani vy by ste ich nemali zmeškať.