Rariga | 2022 | Slovensko

Rizling Rýnsky

Why this particular wine?

Rizling Rýnsky z honu Šarkaperky od vinárstva Rariga spája tradíciu a modernú technológiu. Práve mikro-klíma svahu a granitová pôda dodávaju vínu mineralitu, ktorá je pre tento Rizling tak unikátna a zároveň charakteristická. Učaroval nám už pred rokmi a vedeli sme, že sa stane súčasťou (nielen) tohto výberu. Krásne víno ktoré zvýrazní každú udalosť.

Vinárstvo Rariga
Odroda Rizling Rýnsky
Región Malokarpatská oblasť
Cukor Suché
Alkohol 12.5%
Ročník 2022

Can you guess the main flavors?

Test your skills. Swipe right to reveal aromas and sensations.

Drag

Aróma

Víno oplýva svojou arómou. Vône lipových kvetov, citrusovej kôry, a jemne-sladkých medových tónov sú doplnené o dozrievajúce marhule.

Taste

Chuť je plná, intenzívna. Vynikajúco vyvážená kyselinka s minerálnymi tónmi. Prevládajú ovocno-medové tóny, broskyňa, a jemná horkosť citrónovej kôry.

Did you like the?

Answer a few questions and we'll forward your review directly to the winemaker.

Vinárstvo Rariga je rodinné vinárstvo spod Malých Karpát, z obce Modra. Pôsobíme naplno od roku 2003, no však korene siahajú už do roku 1986, kedy práve Igor Rariga zasadil svoj prvý vinohrad. Dnes traja Rarigovci budujú v Modre moderné vinárstvo s úctou k tradíciám. S láskou sa staráme a obhospodarujeme 3 hektáre vlastných viníc. Spojením tradičných postupov s modernou technológiou vytvárame lahodné vína z viacerých bielych a červených odrôd. To, čím sa vinári od seba odlišujú, je nosná odroda vína. Preto za svoje eso rozhodne považujeme Rizling rýnsky, ktorý má na svahoch Malých Karpát ideálne podmienky pre svoj rast. Kamenistá pôda, slnečný svah ale i dlhoročné vinárske skúsenosti premieňajú nielen túto odrodu z modranského regiónu na lahodné víno svetovej úrovne. Objavte aj vy tento skrytý poklad Malých Karpát.

Vinárstvo sa pýši mnohými zahraničnými oceneniami z Bruselu, Viedne, Madridu či New Yorku. Zaujímavosťou je špeciálna edícia vín pre športovcov Petra Sagana a Michala Handzuša. Na medzinárodných súťažiach sme neupútali len obsahom ale aj designom etikety, ktorý zvíťazil v jeden z kategórií na zahraničnej súťaži Red Dot.

Ročná produkcia nášho vinárstva Víno Rariga dosahuje 35 tisíc fliaš a je určená pre vinotéky, gastronomické zariadenia a samozrejme pre milovníkov vína. Pre záujemcov či firmy ponúkame možnosť degustácie s odborným výkladom v našej kamennej pivnici zo 16. storočia.