Zámocké Vinárstvo Pezinok | 2022 | Slovensko

Rizling Rýnsky

Prečo práve toto víno?

Znovuzrodené Zámocke Vinárstvo Pezinok s podpisom slovenského vinára Romana Janouška je povinná zastávka pre všetkých ktorí radi objavujú staronovú vinársku scénu Slovenska. Vybrali sme tento polosuchý Rizling Rýnsky ako ďalší dôkaz versatility tejto odrody. Vína dostávajú finálnu podobu v moderných pivniciach Zámku Pezinok, kde vinárstvo zušľachťuje prácu vinohradníkov z viníc nachádzajúcich sa v obciach Dubník a Svodín. Objavte s nami kúsok histórie v pohári plnom tropického ovocia.

Vinárstvo Zámocké Vinárstvo Pezinok
Odroda Rizling Rýnsky
Región Južnoslovenská vinohradnícka oblasť, Hubice
Cukor Polosuché
Alkohol 13.5%
Ročník 2022

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Drag

Aróma

Vo vôni dominuje agávový nektár s kvietkami a tropickým lemom.

Chuť

Vyvážené telo, krásny balans zvyškového cukru a kyselinky. Ovocnosť v ústach plná tropických tónov.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

00013_00176_1508284585_345_zoom.jpeg

Rozhodli sme sa robiť víno tak, ako sa má. Z hrozna z vlastných viníc, z odrôd, ktoré patria na Slovensko a vo vlastných pivniciach. Musí byť svieže, pekne voňať a chutiť. Keď takémuto plánu uveríme, keď ho dokážeme naplniť, ľahšie presvedčíme obchodných partnerov o našom mieste na preplnenom trhu.

Všetky naše vína, ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK - edícia Romana Janouška, sa rodia v takmer mystických priestoroch pivníc Pezinského zámku. Biele, ružové a červené. S elegantnou farbou a očarujúcou arómou. Chuťou, ktorej dominuje charakter. Charakter, ktorý je zmesou technológie našich otcov rovnako ako my sami. Zastavme sa na moment a sľúbme si, budeme priatelia. Chceme, aby náš vzťah bol pravý, prostredníctvom vína plného vášne, s garantovaným slovenským pasom. Víno vyrábame z hrozna našich vlastných viníc na juhu Slovenska. V Dubníku a Svodíne, kde pestujeme vinič na ploche 100 hektárov.