Vinařství Volařík | 2021 | Česko

Ryzlink Vlašský

Prečo práve toto víno?

Ak Rizling Vlašský tak určite z unikátneho terroir Mikulovskej oblasti Čiech. Na vápenatých pôdach v okolí Pálavy zreje s nezameniteľným charakterom a osobitou minerálnosťou. Víno od vinárstva Volařík ročníka 2021, vinohrad Ořechová Hora je dokonalým príkladom tohto prírodného dedičstva. Zároveň je to dôkazom konzistentnej kvality, ktorú vinárstvo dosahuje už viac ako 15 rokov. Stali sme sa veľkými fanúšikmi ich vín, a niesme sami. Vín vyhralo veľkú zlatú medailu na súťaži Vinalies Internationales Paris 2023, Valtických vínnych trhov 2023, a Concours Mondial de Bruxelles, kde bolo vyhlásené za najlepšie víno z Českej Republiky.

Vinárstvo Vinařství Volařík
Odroda Rizling Vlašský
Región Mikulov, trať Orechová Hora
Cukor Polosuché
Alkohol 14.5%
Ročník 2021

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Drag

Aróma

Trať Orechová hora poskytuje černozeme a vápenaté íly a “vlašáku” tak prepožičiava svoj charakteristický prejav plný medových kvetov a zrelých orechov.

Chuť

V chuti je plné, vysoko šťavnaté vďaka vysokému extraktu a kyseline. Cukornatosť zdôrazňuje vyrovnanosť vína, kde sa všetko snúbi spolu s tónmi medu, orechov a minerality. Víno je štruktúrne a exktratívne vďaka zreniu v dubovom sude, záver je pikantný.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

V rodine Volaříkovcov sa úprimná láska k vínu pestuje od 2. svetovej vojny, kedy sa zakladateľ rodinnej tradície Leopold Volařík naučil vinohradníckemu a vinárskemu umeniu od dlhoročných nemeckých obyvateľov. Zakladateľom vinárstva Volarik, ktoré pod touto značkou vstúpilo na trh v roku 2007, je Ing. Miroslav Volařík.

Na svojom pozemku obhospodarujú 80 hektárov viníc integrovanej produkcie, z čoho celkovo 4,2 hektára tvoria ekologické vinohrady. Vyrábajú prívlastkové vína, najmä biele vína. Ich vinohradnícke metódy kladú veľký dôraz na kvalitu hrozna, terroir a zodpovedný prístup využívaním najmodernejších technológií a poznatkov pri spracovaní hrozna, čím spájajú najuznávanejšie vinohrady s najlepšou odrodou. Výsledné víno ponúka jedinečnú symfóniu farby, vône a chuti.

Vinárstvo Volarik sa dokázalo veľmi rýchlo zaradiť medzi najkvalitnejších výrobcov vína v Českej republike a svojou pracovitosťou, učenlivosťou, pokorou, výberom skvelých odborníkov a vytrvalou láskou k vínu je úspešné na súťažiach doma i v zahraničí. Medzi najprestížnejšie domáce ocenenia, ktoré získali, patrí Šampión Valtického vínneho trhu, Kráľ vína a Vinár roka.