Georgiev Milkov | 2022 | Bulharsko

Rubin

Why this particular wine?

Rubin, drahokam z Bulharska, je unikátna odroda vína, ktorá vyžaruje autenticitu. Jeho hlboká rubínová farba odráža bohatú bulharskú pôdu. Výnimočný v chuti, Rubin kombinuje odvážne chute černíc a slnkom zaliatych čerešní s náznakom pikantného čierneho korenia.

Rubin od vinárstva Giorgiev Milkov nás zaujal jednak svojím prejavom, ale aj spôsobom prípravy - 90% prešlo spontánnym kvasením, a do zvyšných 10% boli pridané výberové kvasnice na zdôraznenie aromatického a chuťového profilu tohto vína. Famózny príklad spojenia odrody so zručnosťou vinára robí toto víno nezabudnuteľným.

Vinárstvo Georgiev Milkov
Odroda Rubin
Región Brestovitsa, Plovdiv
Cukor Suché
Alkohol 13.5%
Ročník 2022

Can you guess the main flavors?

Test your skills. Swipe right to reveal aromas and sensations.

Drag

Aróma

Hlboká tmavá rubínová farba. Výrazné arómy červeného ovocia, malín a čiernych čerešní. Jemne cítiť sladkú vanilku a sladké tóny čokolády.

Taste

Elegantné červené víno strednej až plnej chuti s miernymi tanínmi a intenzívnymi tónmi tmavej, horkej čokolády a čerešňa. Tie sa rozvíjajú spolu s vanilkou a jemným dreveným korením. Dochuť je dlhá a intenzívna.

Did you like the?

Answer a few questions and we'll forward your review directly to the winemaker.

V roku 2014 Petar Georgiev a Radostin Milkov zahájili svoj vlastný projekt. Po získaní dostatočných skúseností na rôznych miestach po celom svete vrátane USA, Nového Zélandu, Číny, Rakúska a Malty sa dvaja priatelia začali venovať bulharskej scéne, prinášajúc množstvo čerstvých nápadov. Rozhodli sa, že je najvyšší čas, aby miestne odrody ako Mavrud a Rubin získali pozornosť, ktorú si zaslúžia, a to ako zo strany širokej verejnosti, tak aj od vinárskych odborníkov.

Mladí vinári sa vydali na cestu bulharskými vinincami, aby našli hrozno z nedotknutých terroirov pre svoje vína - 40-ročný vinohrad s Mavrudom neďaleko dediny Novi Izvor a ďalší 40-ročný vinohrad s Rubinom pri dedine Brestovica.

Rok 2020 označil debut bieleho vína pod značkou Georgiev/Milkov z osobitne zaujímavej odrody - tzv. Červený Misket. Ide o hrozno, ktoré na týchto územiach rastie už mnoho rokov, ale len málokedy sa vinárstvam podarilo s ním pracovať. Petarovi a Radostinovi sa vďaka ich štýlu darí, aby všetky ich vína pôsobili moderným dojmom a pili sa elegantne, odhaľujúc pravosť a krásu pôvodných bulharských odrôd.