Mrva & Stanko | 2022 | Slovensko

Sauvignon

Why this particular wine?

V momente keď sme sa rozhodli zostaviť edíciu Fresh & Citrus sme vedeli, že jej súčasťou musí byť Sauvignon. A nie hocijaký. Šťavnatý, plný sviežich, ovocných tónov a s celkovým prejavom, ktorý učaruje každému milovníkovi týchto vín. Presne takýto prejav sme našli v Sauvignone ročníka 2022 od vinárstva Mrva & Stanko. Sauvignon zaradený medzi 100 najlepších vín slovenska vás dostane ovocnými tónmi egrešu a jemnou pikantnosťou v závere.

Vinárstvo Mrva & Stanko
Odroda Sauvignon
Región Čachtice
Cukor Suché
Alkohol 13.0%
Ročník 2022

Can you guess the main flavors?

Test your skills. Swipe right to reveal aromas and sensations.

Drag

Aróma

Aromatické, vône evokujú čerstvý koreňový zázvor, citrusy, egreš a zelenej broskyne.

Taste

Plná chuť osvieži príjemnou kyselinkou a tónmi grapefruitu, ktoré sa postupne dotvárajú do jemne pikantného záveru.

Did you like the?

Answer a few questions and we'll forward your review directly to the winemaker.

Vinárstvo Mrva & Stanko bolo založené dvoma priateľmi - vinárom Vladimírom Mrvom a Petrom Stankom v roku 1997. Mrva&Stanko je považovaná za jedno z najúspešnejších vínárstiev na Slovensku, a ich vína získali stovky medailí a ďalších ocenení nielen na domácich, ale aj na najprestížnejších medzinárodných súťažiach po celom svete.

Vášnivý prístup k vínu, sofistikované technologické postupy spracovania hrozna a výroby vína znamenajú, že vína tejto značky patria každoročne k tomu najlepšiemu, čo Slovensko môže ponúknuť milovníkom dobrého vína. Vína sú charakteristické atraktívnou čistou arómou, výrazným odrodovým charakterom a lahodnou, sviežou chuťou.

Nie je prekvapením, že vína Mrva & Stanko ochutnali britské, švédske a španielske kráľovské páry, prezident USA George Bush alebo generálny tajomník OSN Kofi Anan. Ani vy by ste ich nemali zmeškať.