Stobi Winery | 2020 | Severné Macedónsko

Vranec

Why this particular wine?

Vranec, hrdý veľvyslanec macedónskeho vinárstva, je odroda hrozna, ktorá vyžaruje silu a charakter. Tomuto domácemu skvostu sa výborne darí na slnkom zaliatych viniciach Severného Macedónska, kde rozvíja svoju jedinečnú osobnosť. Vranec je známy svojimi hlbokými purpurovými odtieňmi a bohatou, plnou chuťou, ponúka symfóniu chutí vrátane tmavých bobúľ, sliviek a náznakov korenia. S robustnými tanínmi a zamatovou textúrou zostáva dlho na podnebí a zanecháva trvalý dojem.

Nie je prekvapením, že Vranec získal ocenenia vrátane prestížnej zlatej medaily z uznávanej súťaže vín Mundus Vini. Toto ocenenie ďalej upevňuje postavenie Vranca ako výnimočnej odrody, ktorá uchvacuje milovníkov vína po celom svete svojím nezameniteľným čarom a výnimočnou kvalitou.

Vinárstvo Stobi Winery
Odroda Vranec
Región Tikveš
Cukor Suché
Alkohol 14.5%
Ročník 2020

Can you guess the main flavors?

Test your skills. Swipe right to reveal aromas and sensations.

Drag

Aróma

Ovocno-korenisté arómy s výraznými tónmi tmavého ovocia ako sú sušené slivky, čierne ríbezle a kávové tóny.

Taste

Chuť je plná, ovocná a korenistá, krémová štruktúra s veľmi jemnými tanínmi.

Did you like the?

Answer a few questions and we'll forward your review directly to the winemaker.

Víno spája minulosť s budúcnosťou. To je naša definícia tradície. Vinárstvo Stobi je najmodernejšie macedónske vinárstvo otvorené v roku 2009, nachádza sa v obci Gradsko, vedľa starobylého miesta Stobi, od ktorého prevzalo svoje meno.

Svoje hrozno pestuje vo vinárskej oblasti Tikveš - najväčšej a najdôležitejšej vinárskej oblasti, ktorá sa rozprestiera na 13 000 ha, pozdĺž rovnakej zemepisnej šírky ako Rioja a Ribera del Duero. Keďže sa striedajú stredomorský vplyvy podnebia z juhu a kontinentálneho podnebia zo severu, vytvára sa oblasť mimoriadne vhodná na pestovanie hrozna a výrobu vína na celom Balkánskom polostrove.

Stobi spája minulosť a prítomnosť a rozvíja tradíciu pre budúce generácie. Zmes bohatých kultúrnych hodnôt a spoločnej lásky k tvorbe krásneho vína sa dokonale spája s modernou technológiou a metódami.