Csetvei Pince | 2022 | Maďarsko

Olaszrizling

Why this particular wine?

Ólló (v preklade “nožnice”), ako ho nazvala vinárka Krisztina Csetvei, unikátne spája pôvodnú odrodu Olaszrizling s inovatívnym vinárstvom. Tento mórsky Olaszrizling, a teda maďarská verzia Ryzlingu Vlašského, harmonicky spája 50% fermentáciu v dubových sudoch a 50% v oceľových tankoch - jedna odroda, dve metódy výroby - dve strany nožníc.

Víno krásne spája umenie malého, naturálneho vinárstva, s odrodou, ktorá je v našich končinách veľmi rozšírená. S pikantnými tónmi, 5g zvyškového cukru a zmyselným profilom, je výrazom bohatého dedičstva maďarských vín. Vyrobených len 743 fliaš, toto víno si nemôžte nechať ujsť.

Vinárstvo Csetvei Pince
Odroda Olaszrizling (Ryzling Vlašský)
Región Mór
Cukor Suché
Alkohol 12.5%
Ročník 2022

Can you guess the main flavors?

Test your skills. Swipe right to reveal aromas and sensations.

Drag

Aróma

Vo vôni sú dominantné citrusové plody, slané tóny, a prezretá broskyňa.

Taste

Jemne pikantné tóny a telo, ktoré je obohatené zvyškovým cukrom dodáva vínu charakter. Úžasný balans kyselín a minerality je doplnený stredne-dlhým záverom plným citrusov a broskýň.

Did you like the?

Answer a few questions and we'll forward your review directly to the winemaker.

Krisztina Csetvei zosobňuje inováciu v maďarského vinohradníctva. Prešla inšpiratívnou cestou ale jej prvý krok do sveta vína začal marketingovou stážou vo Vinici Béres. Tam sa “nasávala znalosti ako špongia”, čo ešte viac posilnilo základný kurz WSET, dar, ktorý rozprúdil jej trvalý a láskyplný vzťah k vínu. Táto vášeň viedla k založeniu Vinice Csetvei v roku 2011, kde začala vyrábať vína, ktoré rezonujú s radosťou a láskou.

Jej odborné znalosti rozkvitli získaním titulu v oblasti vinohradníctva a vinárstva na Univerzite Corvinus. Jej dizertačná práca o vinárskej oblasti Mór podčiarkuje jej odhodlanie povýšiť maďarské vína na svetovej scéne. Zvládala štúdium so svojou vášňou, dokonca viedla vinársky časopis a bola porotkyňou na medzinárodných súťažiach.

Jej osobný život sa prelína s profesionálnou cestou, označenou manželstvom a narodením dcéry Panni, ktorá inšpirovala rovnomenné rosé. Dnes je vinica Krisztiny Csetvei svedkom viac ako desaťročnej tvrdej práce, s vlastnou plniacou linkou, vinicami a tímom, ktorý si veľmi váži. Vďaka oddanosti a neochvejnému duchu Krisztina Csetvei naďalej formuje krajinu maďarského vinárstva.