Mikrosvín | 2022 | Česko

Pálava

Why this particular wine?

Aromatická Pálava s vyšším obsahom zbytkového cukru plná šťavnatých tónov mandarinky. Odroda, ktorú sme zaradili z dôvodu ohromnej popularity ktorú získala v posledných rokoch, a to medzi oboma pohlaviami. Vybrali sme polosuchú Pálavu ročníka 2022 od vinárstva Mikrosvín z Čiech ktorá sa zaradila medzi 100 najlepších vín Českej Republiky a hrdo reprezentuje vlajkovú loď českého vinárstva.

Vinárstvo Mikrosvín
Odroda Pálava
Región Mikulovská
Cukor Polosuché
Alkohol 12.5%
Ročník 2022

Can you guess the main flavors?

Test your skills. Swipe right to reveal aromas and sensations.

Drag

Aróma

Víno sýtejšie zlaté farby. Stredne intenzívna vôňa rozkvitnutých jarných orgovánov a ružovej vody dopĺňajú svieže tóny mandarínok. Vôňa v závere pokračuje až do korenitosti kandizovanej pomarančovej kôry.

Taste

Chuť lahodná, korenisto-sladká so živou limetkovou kyselinkou.

Did you like the?

Answer a few questions and we'll forward your review directly to the winemaker.

mikrosvin-tabla-vinice.jpeg

Vinárstvo Mikrosvín Mikulov, ukryté v srdci Českej republiky, je pravým skvostom vo svete vinárstva. Vyhľadávané pre svoje neochvejné zameranie na kvalitu a inovácie, toto rodinné vinárstvo bolo viackrát ocenené ako prestížne "Vinárstvo roka" v Českej Republike. S prijatím konceptu mikrovinárstva sa sústredia na výrobu malých šarží umeleckých vín, ktoré vyjadrujú jedinečný terroir regiónu.

Ich vinice, ukryté v malebnom meste Mikulov, sa tešia z optimálnej kombinácie pôdy, klímy a starostlivých vinohradníckych postupov. Od živých bielych po odvážne červené, každé víno z Mikrosvín Mikulov predstavuje precízne remeselné umenie a neochvejnú oddanosť vinárov.

S úsilím o excelentnosť a priekopníckym duchom toto vinárstvo naďalej prekračuje hranice vinárstva, čím si upevňuje svoju pozíciu ako jedno z najlepších vinárstiev v Českej republike.