Rosa Santos | 2019 | Portugalsko

Explicit

Why this particular wine?

Červené Cuvée Explicit ročníka 2019, pochádzajúce z malého portugalského rodinného vinárstva Rosa Santos, pozostáva z odrody hrozna Syrah a troch ďalších autochtónnych regionálnych odrod Touriga Nacional, Aragonez a Alicante Bousche.

Fermentované v malom tanku, so 7-dňovým kontaktom na šupkách po fermentácii a zrením vo francúzskych dubových sudoch po dobu 22 mesiacov, je to krásny prejav remeselného umenia vinára, ktorej rodina má viac ako 400-ročnú tradíciu. Nádherné červené víno.

Vinárstvo Rosa Santos
Odroda Syrah, Touriga Nacional, Aragonez, Alicante Bouschez
Región Alentejo
Cukor Suché
Alkohol 12.0%
Ročník 2019

Can you guess the main flavors?

Test your skills. Swipe right to reveal aromas and sensations.

Drag

Aróma

Vôňa je plná čiernych ríbezlí, černíc, marhúľ, zázvoru, čierneho korenia a čokolády.

Taste

Chuť je živá, svalnatá, vyniká čierne ovocie a sladké drievko.

Did you like the?

Answer a few questions and we'll forward your review directly to the winemaker.

Rosa Santos je rodinný statok na Monte do Mata Mouros, vo farnosti Estremoz da Glória. Od čias markíza de Pombala je rodina Santosovcov aktívna v poľnohospodárstve a súčasná generácia sa rozhodla začať tento malý vinársky podnik.

Ich historický vzťah k výrobe vína je úzko spätý s Quinta de Valverde v Caldas da Rainha. Získaná ich starým otcom Fredericom Eduardom Rosa Santosom, zostala v rodine viac ako 400 rokov.

V regionálnom zmysle premiestnení do Alenteja, ale pestovaní vinárskou tradíciou, táto generácia, Jorge Botelho Rosa Santos, Maria da Luz Granate Rosa Santos a ich deti Frederico, Ricardo, Jorge a Vasco, má v úmysle uctiť pamiatku svojich patriarchov vínom pomenovaným po vlastnej rodine.