La Certa | 2016 | Rumunsko

Feteasca Neagra

Why this particular wine?

Feteasca Neagră je odroda červeného hrozna pôvodom z Moldavska a Rumunska, hoci dnes je viac rozšírená a vysadená v Rumunsku. Prejavuje korenisté a dymové tóny, ovocný charakter a vyváženú štruktúru tanínov. Feteasca Neagră patrí ku klenotu rumunského vinohradníctva a každoročne tvorí jedny z najlepších červených rumunských vín, ktoré reprezentujú terroir a zaslúžia si byť objavené na svetovej scéne.

Vinárstvo La Certa
Odroda Feteasca Neagra
Región Dealu Mare
Cukor Suché
Alkohol 14.5%
Ročník 2016

Can you guess the main flavors?

Test your skills. Swipe right to reveal aromas and sensations.

Drag

Aróma

Má intenzívnu vôňu so sladkými, dlhotrvajúcimi tónmi. Krásna aróma plná sliviek a čiernych bobúľ.

Taste

Chuť je vynikajúco vyvážená s náznakmi kyslosti čerešne a robustnej čokoládovej plnosti. Tie sú doplnené jemnou vanilkou.

Did you like the?

Answer a few questions and we'll forward your review directly to the winemaker.

Vinárstvo LaCerta, situované v Dealu Mare a na rovnakej zemepisnej šírke ako Bordeaux, je pravým svedectvom vzostupu rumunskej vínnej kultúry. Walter Friedl postavil jedno z najmodernejších vinárstiev vo východnej Európe - prísne kontroly kvality, ktoré sa prejavujú dôsledným výberom hrozna počas zberu a neskôr pri vstupe do výroby, prispievajú k výnimočnej kvalite konečného produktu.

Vinárstvo sa nachádza na juhu Rumunských Karpát, na rovnakej 45. rovnobežke ako slávny Piemont alebo Bordeaux. Je to miesto s vlhlkou jarou a dlhými, suchými, a slnečnými jeseniami. Je to miesto, kde úrodné a čisté pôdy sú rozpoznané podľa malých jašteríc, ktoré sa tu rýchlo pohybujú. Ak sa zastavíte v Dealu Mare, aby ste obdivovali dychberúcu krásu viníc a voňali vzduch, môžete na niekoľko sekúnd naraziť na tento prírodný skvost.