Rosa Santos | 2019 | Portugalsko

Explicit

Prečo práve toto víno?

Červené Cuvée Explicit ročníka 2019, pochádzajúce z malého portugalského rodinného vinárstva Rosa Santos, pozostáva z odrody hrozna Syrah a troch ďalších autochtónnych regionálnych odrod Touriga Nacional, Aragonez a Alicante Bousche.

Fermentované v malom tanku, so 7-dňovým kontaktom na šupkách po fermentácii a zrením vo francúzskych dubových sudoch po dobu 22 mesiacov, je to krásny prejav remeselného umenia vinára, ktorej rodina má viac ako 400-ročnú tradíciu. Nádherné červené víno.

Vinárstvo Rosa Santos
Odroda Syrah, Touriga Nacional, Aragonez, Alicante Bouschez
Región Alentejo
Cukor Suché
Alkohol 12.0%
Ročník 2019

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Vôňa je plná čiernych ríbezlí, černíc, marhúľ, zázvoru, čierneho korenia a čokolády.

Chuť

Chuť je živá, svalnatá, vyniká čierne ovocie a sladké drievko.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

Rosa Santos je rodinný statok na Monte do Mata Mouros, vo farnosti Estremoz da Glória. Od čias markíza de Pombala je rodina Santosovcov aktívna v poľnohospodárstve a súčasná generácia sa rozhodla začať tento malý vinársky podnik.

Ich historický vzťah k výrobe vína je úzko spätý s Quinta de Valverde v Caldas da Rainha. Získaná ich starým otcom Fredericom Eduardom Rosa Santosom, zostala v rodine viac ako 400 rokov.

V regionálnom zmysle premiestnení do Alenteja, ale pestovaní vinárskou tradíciou, táto generácia, Jorge Botelho Rosa Santos, Maria da Luz Granate Rosa Santos a ich deti Frederico, Ricardo, Jorge a Vasco, má v úmysle uctiť pamiatku svojich patriarchov vínom pomenovaným po vlastnej rodine.