Klet Brda | 2019 | Slovinsko

Pinot Noir

Prečo práve toto víno?

Pinot Noir so svojou typickou bledoružovou farbou je jednou z módnych červených burgundských odrôd hrozna a desiatou najviac pestovanou odrodou hrozna na svete - schopná produkovať božsky voňavé, nádherné ovocné prejavy. Toto víno predstavuje pravú podobu tejto odrody - výnimočný Pinot Noir zo Slovinska, potvrdený mnohými svetovými oceneniami.

Vinárstvo Klet Brda
Odroda Pinot Noir
Región Goriška Brda
Cukor Suché
Alkohol 13.0%
Ročník 2019

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Pinot Noir Krasno 2019, s hlbokými rubínovo-tehlovými odtieňmi červenej. V aróme je cítiť zrelé červené ovocie, bobuľové ovocie, najviac však černice a sušené slivky. Tieto ovocné arómy sú doplnené tónmi brúsenej kože.

Chuť

V chuti je taktiež výrazné zrelé ovocie sušenej slivky, pekne vyjadrené taníny. Víno je mäkké s plným telom a teplým, dlhotrvajúcim záverom.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

Staré príslovie hovorí, že - jednota stavia dom. Mnoho vinohradníckych rodín vo vinárskej oblasti Brda v Slovinsku si to uvedomilo, keď v roku 1957 spojili svoje sily, energiu a vedomosti a založili vinárske družstvo Klet Brda priamo pod hradom Dobrovo. Klet Brda rozširuje slávu viníc Goriška Brda po celom svete, keďže veľká časť vín z Klet Brda sa vyváža mimo Slovinska.

Vinice boli nanovo vysadené, čo povýšilo oblasť Brda medzi najlepšie vinárske oblasti na svete. Pivnica je približne 15 metrov pod zemou a obsahuje nerezové tanky a slovinské dubové sudy. Vinárstvo spája 400 rodín, ktoré spolu pracujú viac ako päťdesiat rokov a z miestneho vinohradníctva urobili úspešný príbeh.

Vinárstvo zaviedlo organické a udržateľné poľnohospodárstvo na svojom majetku, aby ochránili prírodu a zdravie svojich viníc. Vinice pokrývajú plochu 1000 hektárov a sú vysadené na strmých svahoch, a preto je tu väčšina práce vykonávaná ručne. Riadiacim princípom v ich každodenných aktivitách je hlboký rešpekt k prírode a jej cyklom, keďže veria, že nadradená kvalita sa rodí vo viniciach.