Mrva & Stanko | 2019 | Slovensko

Frankovka Modrá

Prečo práve toto víno?

Frankovka Modrá je tradičná odroda v strednej Európe, ktorej pôvod však nie je jasný. Táto odroda má prirodzene vyšší obsah farbív a kyselín. Má špecifický a neopakovateľný charakter, ktorý poskytuje vínam ovocný charakter s príjemnou zmesou a jemnými tanínmi.

Krásne červené víno, pochádzajúce zo Slovenska, Frankovka Modrá 2019, tiež vybraná medzi 100 najlepších vín Slovenska pre rok 2022, predstavuje skvelú reprezentáciu typických odrôdových charakteristík regiónu.

Vinárstvo Mrva & Stanko
Odroda Frankovka Modrá
Región Dolné Orešany, Malokarpatská
Cukor Suché
Alkohol 14.0%
Ročník 2019

Uhádnete Hlavné chute?

Otestujte svoje schopnosti. Potiahnite vpravo pre odhalenie aróm a vnemov.

Ťahať

Aróma

Tmavo červené víno s burgundským odtieňom. Má jemnú odrodovú, ovocnú aróu, hlavne čerešní a sliviek.

Chuť

Chuť vína je šťavnatá, s dominanciou kôstkového ovocia, podporená hrou jemných kyselín a tanínov, s korenistou zamatovou dochuťou.

Chutilo vám?

Odpovedzte nám na pár otázok a my vašu recenziu posunieme priamo vinárovi.

wine_cellar_mrvastanko_20.JPG

Vinárstvo Mrva & Stanko bolo založené dvoma priateľmi - vinárom Vladimírom Mrvom a Petrom Stankom v roku 1997. Mrva & Stanko je považované za jedno z najúspešnejších vínárstiev na Slovensku, a ich vína získali stovky medailí a ďalších ocenení nielen na domácich, ale aj na najprestížnejších medzinárodných súťažiach po celom svete.

Vášnivý prístup k vínu, sofistikované technologické postupy spracovania hrozna a výroby vína znamenajú, že vína tejto značky patria každoročne k tomu najlepšiemu, čo Slovensko môže ponúknuť milovníkom dobrého vína. Vína sú charakteristické atraktívnou čistou arómou, výrazným odrodovým charakterom a lahodnou, sviežou chuťou.

Nie je prekvapením, že vína Mrva & Stanko ochutnali britské, švédske a španielske kráľovské páry, prezident USA George Bush alebo generálny tajomník OSN Kofi Anan. Ani vy by ste ich nemali zmeškať.